» Мінсоцполітики хоче скасувати туристичний збір у містах

Мінсоцполітики хоче скасувати туристичний збір у містах

Раздел: ---

Міністерство соціальної політики України ініціює законопроект, який передбачає скасування туристично збору як малоефективного. Водночас для міст кошти від туристів не зайві.

Нововведення передбачені законопроектом про внесення змін до Податкового кодексу України, який пропонує скорочення кількості податків в країні з 23-х до 9-ти, в тому числі і місцевих податків та зборів.
"Скасовуються збір за місця для паркування транспортних засобів та туристичний збір - як малоефективні та такі, що компенсуються через їх переведення до адміністративних зборів, які справлятимуться і зараховуватимуться до місцевих бюджетів відповідно до Закону України "Про адміністративні послуги", - йдеться в законопроекті Мінсоцполітики.
У пояснювальній записці до проекту зазначається, що туристичний збір можна компенсувати, переглянувши розміри рентної плати за землі державної і комунальної власності, надані в оренду.

Законопроект вже пройшов попереднє погодження на засіданні Кабінету міністрів, його готують до повторного розгляду в уряді.

Водночас в містах сьогодні вважають потрібним туристичний збір, оскільки він дозволяє акумулювати певну суму коштів та витратити її на потреби туризму.
"Ці надходження не є зайвими для міста. Під ці кошти вже заплановані видатки в цьому році", - зауважує директор департаменту фінансової політики Львівської міської ради Олег Іщук.

За його словами, впродовж десяти місяців цього року Львову вдалося отримати 1,06 млн грн завдяки туристичному збору. Загалом збір можна було б і відмінити, однак його потрібно замінити чимось іншим або ж дати місцевому самоврядуванню повноваження самостійно встановити податок у галузі туризму. Сьогодні таких повноважень немає, їх потрібно передбачити у Податковому кодексі.
"Турист приїжджає до міста, він користується інфраструктурою, ходить чистими вулицями, то він повинен лишити трішки на розвиток. Ось логіка збору. Він не так економічний, як більше політичний характер має", - розповів Олег Іщук.

ipress.ua
    9-11-2012 Перегляди: 84

Коментарів (0)

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Звіти про подорожі, замітки про визначні пам'ятки і цікавих місцях. Фотографії, корисні посилання та поради. Власні враження, які можуть не збігатися з тим, що написано в путівниках.

Популярні теги

Зміна скіна: