» » Як отримати статус біженця в Канаді та США: нові правила для українців

Як отримати статус біженця в Канаді та США: нові правила для українців

Раздел: США

Хто має право на статус біженця в США чи Канаді та які умови висуває влада для українців
 

Більшість українців залишають країну, рухаючись до Польщі, але багато з них бажають їхати далі - в більш розвинені країни. Сполучені Штати Америки і Канада довгий час були недоступні для українців, але зараз є можливість туди потрапити. УНІАН з'ясував, як живуть біженці в Канаді і США, а також які положення діють зараз.

Раніше ми говорили про те, як отримати статус біженця для українців 2022 у Британії.

 

Як потрапити в США біженцем - умови і правила

Незважаючи на заяви Джо Байдена про те, що американці повинні приймати українців, на даний момент таких повноважень з точки зору юриспруденції в США немає. Політичний притулок і статус біженця може просити людина, яка в своїй країні переслідується урядом або певною групою осіб. Якщо агресором є третя сторона, таке правило не працює.

Для того, щоб українцю емігрувати в статусі біженця, потрібно пройти дуже довгу і складну процедуру. Представники ООН уважно вивчають ситуацію людини і визначають країну, в яку він поїде. Причому, далеко не завжди цим місцем виявляються Штати.

Жителі України, які хочуть в'їхати на територію США, подають документи на звичайну туристичну візу. По ній не можна працювати або записувати дитину в державну школу, але приватна доступна.

 

Крім того, влада Америки каже, що для українців, які прибули в країну до 1 березня 2022 року, видається тимчасовий захищений статус на 18 місяців. Співробітники міграційних служб рекомендують тим, хто все-таки вирішив спробувати щастя, записуватися на співбесіду не в консульствах Польщі, а в інших державах - там менше черги і нижче навантаження на співробітників.

Чи можна виїхати до Канади як біженець - розвіюємо міфи

Канада обіцяє, що незабаром надасть українцям спеціальний дозвіл - Canada-Ukraine Authorization for Emergency Travel. По ньому громадяни нашої країни можуть в'їхати на територію іншої держави і перебувати там до двох років. Такий дозвіл відкриває доступ до ринку праці, медицини та освіти.

Те ж саме стосується і українців, які на даний момент знаходяться в Канаді - вони можуть продовжити термін дії своєї візи. Якщо ви отримали запрошення на роботу в Канаді, то можете залишитися там і працювати, поки чекаєте оформлення паперів на дозвіл.

Ще один приємний момент - українці можуть не платити за проїзні документи, паспорти і візи, посвідчення і тд, якщо заяви на них подані після 22 лютого 2022 року.

Тим не менш, експерти не рекомендують українцям подаватися на статус біженця навіть в умовах військового конфлікту. Все тому, що процедура оформлення складніше, ніж у багатьох інших країнах, а війна не є приводом для надання притулку.


    Подготовила : Екатерина Сьомчик 17-03-2022 Перегляди: 132

Коментарів (0)

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Звіти про подорожі, замітки про визначні пам'ятки і цікавих місцях. Фотографії, корисні посилання та поради. Власні враження, які можуть не збігатися з тим, що написано в путівниках.

Популярні теги

Зміна скіна: